Teadus: meeste ja naiste ajud on sooti väga erinevad
Stanfordi Ülikooli ajuteadlaste uuring purustab progressiusu sooideoloogia müüdi, nagu mees ja naine oleksid “sotsiaalne konstruktsioon”.
Stanfordi Ülikooli ajuteadlaste uuring purustab progressiusu sooideoloogia müüdi, nagu mees ja naine oleksid “sotsiaalne konstruktsioon”.
Ühendkuningriigi haigekassa Sussexi Ülikooli Haiglate Usaldusfondi sõnul on ennaks naiseks pidavate meeste rinnapiim, kui mees võtab selle kõrvale teatud ravimeid, imikutele sama hea kui naiste oma.
Isegi peavoolumeedia on asunud ründama Kaja Kallast motiveerituna pelgalt tema soolisest kuuluvusest.
"Neis teostes puudub idiootne küsimus, kas naine peaks ka ühiskonna ja tööturu heaks „midagi tegema", justkui tugeva, terve, intelligentse ja voorusliku uue põlvkonna üles kasvatamine poleks mitte midagi," kirjutab Maria Vooglaid, soovitades emadele – aga miks mitte ka isadele – hüva suvist lugemist.
Meediaportaal Daily Wire riputas “uhkuse” kuu puhul Twitterisse tasuta vaatamiseks sooväänamise tausta, absurdsust ja julmust paljastava dokumentaalfilmi “Kes on naine?”.
Kirjanik ja teadusajakirja "Meditsiinilised humanitaarteadused" peatoimetaja Brandy Schillace kirjutab ühes tuntumas angloameerika meesteajakirjas "Wired", et emadus ei ole biloogiline, vaid on sotsiaalne konstruktsioon, millel pole reaalsusega midagi pistmist.
Joe Bideni poolt Ameerika Ühendriikide ülemkohtuniku kandidaadiks nimetatud must naine Ketanji Brown Jackson ei ole bioloog ja ei tea, kes on "naine".
Helsinki ülikooli emeriitprofessor Timo Vihavainen on pannud tähele, et ka soome keeleruumis, milles ei või täheldada soolisi asesõnu, hakatakse tõstatama ideoloogilisi küsimusi keele ja meele muutmiseks.
Ühendkuningriigi Oxfordi linn ägab ahelkurjategija küüsis.
Meil on aeg tõusta, sest tänane agressiivsest, kategoorilisest pealiskaudsusest ja hävitavast ideoloogiast kantud naiste marss on järjekordne eesti rahva ja selle elutöö näkku heidetud kinnas.