Foto: kõnealune Reutersi illustratsioon Hollandi valimiste kohta Twitteris

Uudisteagentuur Reuters illustreeris artiklit Hollandi valimistest Twitterisse pandud pildiga islami pearätis naisterahvast Türgi lippude taustal, maalides tulemuse migratsiooni-vastaste meeleolude testiks Euroopas.

Teatavasti toimusid tulpidemaa valimised tüli kontekstis Türgiga nn Erdoğani-kampaania keelamise pärast Hollandis.

Sotsiaalmeedias tabas Reutersi illustratsiooni paljude lugejate kriitika, kes tõid näiteks esile, et nende "mäletamist mööda nägi Hollandi lipp teistmoodi välja."

Breitbarti andmetel juhtisid arvukad postitused tähelepanu tõsiasjale, et tegemist pole teps mitte tüüpilise Hollandi valijaga.

Olukorras, kus häälte lugemine on lõpusirgel, kõneleb nn peavoolumeedia valdavalt Hollandi peaministri Mark Rutte liberaalse partei võidust, mis siiski kaotas kaheksa kohta parlamendis, samal ajal kui Geert Wildersi Vabaduspartei tõusis valimistulemustelt teisele kohale – varasemalt kolmandalt kohalt – ning võitis juurde viis kohta.

Konservatiivsed vaatlejad tunnistavad, et Wildersi võit ei kujunenud niivõrd võimsaks, kui oodati.

Postimees on oma kajastuses, mis veebiväljaande esilehel kujutab üliõnnelikku Ruttet pealkirjaga "Populistid said lüüa – Hollandi parlamendivalimised võitis kindlalt peaminister Rutte partei", maininud Wildersi erakonda Reutersi võtmes kui islamivastast ettevõtmist.

Populaarseima kommentaatorina on lugeja Toomas Vaas selle peale postitanud:

"Selge. "Postimees" rõhutab, Wildersi Partei on islamivastane. Järelikult on ülejäänud parteid islamimeelsed. Kas "Postimees" on seisukohal, et Hollandi valimiste võitja on radikaalne islam?"

"Hollandis kaotas peaminister Mark Rutte partei 10 kohta, sotsid 28 kohta ning Vabaduspartei Geert Wildersiga sai 4 kohta juurde. Zeer goed!" võttis valimised Facebookis kokku EKRE poliitik Jaak Madison.