Riigimeedia teatel on eestlaste toetus Euroopa Liidule kasvanud

Eesti ja Euroopa Liidu Lipp ühte sulamas. Illustratsioon: Fredex / Bigstockphoto.com

Rahvusringhäälingu teatel on kasvanud eestlaste toetus Euroopa Liidule ja samuti kasvab nende eurooplaste hulk, kelle arvates võetakse nende häält EL-i tasandil kuulda. Eestlaste toetus EL-ile on kümme protsenti suurem eurooplaste keskmisest.

Eestis peab Euroopa Liitu kuulumist heaks 67 protsenti küsitletutest, Euroopas keskmiselt on see näitaja 57 protsenti. Eestlaste toetus EL-ile on kasvanud nelja protsendipunkti võrra.

Eestlased toetavad ka mõtet, et teatud olulistes küsimustes peaksid mõned liikmesriigid intensiivistama EL-i ühispoliitika väljatöötamist, ootamata ära, et teised liikmesriigid kaasa tuleksid. Selle seisukohaga nõustus 53 protsenti Eestis küsitletutest.

58 protsenti eestlastest usub, et Eesti kui riigi arvamust võetakse EL-is kuulda. Kasvanud on ka eurooplaste osakaal, kes tunnevad, et nende häält võetakse EL tasandil kuulda (43 protsenti).

Tegemist on Eurobaromeetri nime kandva uuringuga, mille tellis Euroopa Parlament. Eestis viis käesoleva aasta märtsis ettenähtud küsitlused läbi Kantar EMOR.

Loe lähemalt ERRi portaalist.

ANDKE OMA PANUS OBJEKTIIVI TEGEVUSE JÄTKAMISEKS!

Tehke oma annetus kohe täna, et Objektiiv saaks oma tööga edasi minna!