Saksa valitsus võtab tõe teatavakstegemise enda vastutada. Foto: Cbies/Bigstockphoto.com

Saksamaa haaras täna Euroopas juhtohjad vihakõne ja valeuudiste vastases võitluses, ähvardades sotsiaalmeediaportaale kuni 50 miljoni euro suuruste trahvidega, kui nad solvavaid postitusi kiiresti ei eemalda, vahendab AFP uudist Delfi.ee.

Liidukantsler Angela Merkeli valitsus kiitis karmid meetmed heaks pärast hinnangu andmist, mille kohaselt ei tegutse sellised ettevõtted nagu Twitter ja Facebook piisavalt sellise sisu kustutamiseks, mis rikub Saksamaa seadusi.

"Vihakuriteod, mille vastu tõhusalt ei võidelda ja mille eest süüdistusi ei esitata, kujutavad endast ohtu vaba, avatud ja demokraatliku ühiskonna sidususele," teatas Saksamaa valitsus.

ERR.ee kirjutab oma kajastuse lõpulauses, et "eelnõu peab heaks kiitma veel Saksamaa parlament, kus kristlike demokraatide ja sotsiaaldemokraatide suure koalitsiooni saadikutel on kindel enamus."

Eelnõu ettevalmistamist kajastas märtsi keskel Äripäev, Objektiivi laiendatud uudis on siin.

Reuters väitis tookord, et Saksa poliitiline establishment muretseb nn võltsuudiste ja rassistlike  sotsiaalmeedia postituste mõju pärast föderaalvalimistele.

Valitsus peab kiirustama, kui tahab jõustada seaduse enne, kui septembrikuiste valimiste kampaaniad käima lähevad, kirjutas Reuters.

Nagu näib, on Saksa valitsus graafikus, olles ühtlasi valmistunud mainitud seadust jõustama orwelliku "tõeministeeriumi" abil.

Lisaks ülaltoodule soovib Saksamaa allutada karmidele reeglitele ka otsestriimimise, mille tarvis tuleks taotleda ringhäälingu litsents. See tähendaks muuhulgas suuri lõivusid ja palju bürokraatiat.

Merkel hoiatas sakslasi sõnavabadust kindla peale võtmast