Koolide sulgemist peetakse ametliku Covid-19 poliitika ja "teaduse" kõige hullemaks ning mõttetumaks eksimuseks. Foto: Piqsels

Maailmakuulsad meditsiiniteadlased Martin Kulldorff ja Jay Bhattacharya kirjeldasid 2021. aasta 1. novembril nädalakirjas Newsweek ilmunud arvamusloos, kuidas politiseeritud Covid-19 "teadusega" eksitati inimesi.

Ühendkuningriigi endise rahandusministri ja tänase peaministrikandidaadi Rishi Sunaki koroonaviiruse poliitikate kujundamise paljastustest võib aru saada, et sulgemiste ja piirangute järjest ilmsemaks saavate katastroofiliste tulemuste süüdlasteks tahetakse teha teadlased. Kuid poliitikutel oli alati valik, millist ja kelle teadust uskuda ning vähemalt suurem osa lääneriikide riigijuhtidest langetas vähem või rohkem arusaadavatel põhjustel selles vallas väga valesid otsuseid. 

Dr Martin Kulldorff Foto: Wikipedia

See muidugi ei vabanda teadlasi, arste ega meditsiinieksperte, kes "ametlikule Covidi-teadusele", kuigi see ei käinud kokku ei meditsiinieetikaga ega seniste parimate rahvatervishoiu praktikatega, kaasa kiitsid. Elik veel hullemal juhul aitasid seda jõustada.

2020. aasta oktoobri alguses avaldatud Great Barringtoni deklaratsiooni koostanud teadlased – Kulldorff ja Bhattacharya, kolmas on Dr Sunetra Gupta – on olnud läbivalt ametliku Covid-19 "teaduse" suhtes kriitilised. Kuna Ameerika Ühendriikides esindas seda NIAIDi juht Anthony Fauci – kelle positsiooni võib Eestis võrrelda Irja Lutsari või Toivo Maimetsaga – ja, kes peabki iseennast "teaduseks", siis viidatud teadlaste kriitika oli/on suunatud eelkõige tema vastu.

Dr Jay Bhattacharya Foto: stanford.edu

Alljärgnevalt on välja toodud ametliku Covid-19 "teaduse" viis eksimust, mille eest hoiatatatakse juba eelpool mainitud deklaratsioonis ja arvamusloos.

Loomuliku immuunsuse eitamine – vaktsiinisunni ja -passide kehtestamisega eiratakse Covid-19st tervenenud inimeste loomulikku immuunsust, mis annab kümnetes kordades parema kaitse kui vaktsiin.

Vanemate inimeste kaitsmine – nakatuda võib igaüks, kuid vanemaid inimesi ähvardab raske haigestumine ja surm kuni tuhat korda suurema tõenäosusega. Sulgemiste ja piirangute asemel oleks pidanud kaitsma pigem ainult vanemaid inimesi.

Koolide sulgemine – koolid on üks suuremaid grippi nakatumise kohti, kuid Covid seal niivõrd ei levi. Lapsed võivad Covid-19sse haigestuda, kuid oht nende elule on äärmiselt minimaalne ja väiksem kui gripi käes elust lahkuda. Koolide sulgemist võib pidada ametliku Covid-19 "teaduse" ja poliitikate kõige suuremaks eksimuseks.

Maskid – teadusuuringud näitavad, et maski kandmisest on Covid-19 vastu äärmiselt vähe abi või nende kasu on olematu.

Kontaktide jälitamine – mõne nakkushaiguse, nagu näiteks ebola ja süüfilise, puhul on kontaktide jälitamine kriitiliselt tähtis. Kui tegemist on üldlevinud viirushaigusega, on tegemist lootusetu rahvatervishoiu ressursside raiskamisega, millest pole haiguse peatamiseks mingit kasu.

Piirangute ja sulgemistega kaasnevad tervisekahjud – üks rahvatervishoiu aluspõhimõtteid on teadmine, et tervisel on mitu dimensiooni. Ühe nakkushaiguse kontrolli alla saamine ei võrdu tervisega. Sulgemistega põhjustati inimeste tervisele korvamatut kahju, mille tulemusel inimesed surevad veel aastaid.

Toimetas Karol Kallas