Rubriik: Suur lugu


INTERVJUU ⟩ Varro Vooglaid: ungarlastelt peaksime õppima riiklikku eneseväärikust

"Minu jaoks oli Ungari visiidi kõige muljetavaldavamaks osaks see, kuidas ungarlaste positsioonidest kajastus rahvuslik väärikus ja enesekindlus – määral, mida Eesti poliitilises elus kohtab haruharva ning mis on meie poliitilises reaalsuses peaaegu tundmatu," tõdeb parlamendi sõprusrühma külastuse raames Ungarit väisanud riigikogu liige ja SAPTK juhataja Varro Vooglaid intervjuus Objektiivile.

SUUR LUGU ⟩ Sven-Olav Paavel: karmeliitide veri revolutsiooni altaril (I)

„Kuniks Prantsusmaa ei ole dekatoliseeritud, ei ole revolutsioon kindlustatud,“ tõdes vabamüürlasest revolutsionäär Mirabeau. Sven-Olav Paavel teeb ülevaate revolutsioonilisest terrorist Prantsuse revolutsiooni päevil. Näitena vaadeldakse Compiègne’i karmeliitide kloostri õdede märtrisurma lugu, mille on tuntuks teinud Georges Bernanos teosega „Karmeliitide dialoogid“ ning sellele põhinev Francis Poulenci samanimeline ooper.

SUUR INTERVJUU ⟩ Tapio Puolimatka: pole rumalamat poliitikat, kui muuta abielu sooneutraalseks ja sugu arvamuspõhiseks

"Meil palju sotsioloogilisi ja ajaloolisi uurimusi, mis kinnitavad, et kõrgkultuuride nõrgenemine on seotud seksuaalmoraali allakäiguga ja perekonna institutiooni nõrgenemisega. Nõrgestades uue sugupõlve võimalusi kasvada täisväärtuslikuks ja moraalselt teadlikuks isikuks nõrgestatakse ka kõrgkultuuri võimalusi," tõdes professor Tapio Puolimatka Objektiivi peatoimetajale Markus Järvile antud intervjuus.

Leht 1 / 3