KOLUMN ⟩ Malle Pärn: sotsiaalmeediast netiherilastest ja rumalusest
Rumalus on tänapäeval nagu mingi hullumeelne koletis, kes on kaaperdanud võimu ilu, headuse ja tarkuse üle.
Rumalus on tänapäeval nagu mingi hullumeelne koletis, kes on kaaperdanud võimu ilu, headuse ja tarkuse üle.
Mõttekoja Brownstone Institute’i juht Jeffrey Tucker ei saa aru, kuidas nii tühine ja rumal inimene kui Kamala Harris sai Ameerika Ühendriikide Demokraatliku Partei presidendikandidaadiks.
Rumalust ja kurjust vaevab kadedus, nad mõistavad, et neil puuduvad vajalikud omadused ja võimed selleks, et olla ühiskonnas kõrgelt hinnatud.
Euroopa Liidu liikmesriigid hävitasid vähemalt 215 miljonit annust väidetavalt Covid-19 vastu aitavat süstiainet. Kõige rohkem “vaktsiine” elaniku kohta on minema visanud Eesti.
Probleeme ja küsimusi saab lahendada üksiti neist võimalikult avatult rääkides. Ühispartei vihakõneseadus keelab rääkimise ära. Mis tekitab nii inimestele ainiti kui ühiskonnas kohutaval hulgal igasuguseid valusid.
"Aus ühiskonnakriitika ei sünni kurjusest ega vihkamisest, vaid armastusest ja kaastundest.
Tänane Eesti, Euroopa Liit ja suurem osa USA hegemooniast, alustades hegemoonist endast, on näide sellest, mis saab siis kui poolearulised progressistid üritavad teha makjavellismi, aga oma usku maha ei jäta.
Itaalia Keskpanga asepresidendi Paolo Angelini peaks tema juhitud rahandusasutus Euroopa Liidu kliimaeesmärkide täitmiseks lammutama kõik sellele kuuluvad ajaloolised hooned ning ehitama nende asemele uued.
Oxfordi ülikooli filosoofia õppejõud Jonny Thomson annab teadusuudiste portaalis Big Think lühiülevaate Dietrich Bonhoefferi “lolluse teooriast” ja selgitab, miks rumalaid peab rohkem kartma kui pahatahtlikke inimesi.