Militaarkargo sõjatsooni toimetamine langevarjude abil C-17 transportlennuki pardalt. Välja töötamisel olev raketisüsteem kiirendaks hetkel kiireimat transportimise moodust (sõjalennuväe transporti) kuni 15 kordselt

USA sõjavägi andis teada, et soovib omandada võime toimetada massilises koguses relvastust ja sõjalist kargot mistahes punkti planeedil vähem kui ühe tunniga.

Vastavasisulise teadaandega tuli välja Ühendriikide kaitseministeerium, mis kinnitas, et käivitab ühisprojekti Elon Muski firmaga Space X, eesmärgiga arendada välja kuni 12 000 kilomeetrit tunnis liikuv rakett, mis oleks võimeline toimetama kuni 80 tonni kargot kõikidesse geograafilistesse tsoonidesse üle maailma, kus USA sõjavägi soovib sekkuda.

"Kujutage ette võimekust transportida C-17 raske transportlennuki angaaritäis sõjavarustust kõikjale kuhu soovid, ülemaailmselt ja vähem kui tunni jooksul" lausus kindral Stephen Lyons USA transportlennuväe ülem. "Space X teeb väga suuri edusamme antud suunas erakordse kiirusega ning ma olen täis ootusi, et projekti saadab edu" täiendas Lyons.

Programmil oleks revolutsiooniline mõju võimendada USA võimet sõdida välgukiirusel mistahes punktis maailmas. Kui praegu võtab raskel transportlennukil Floridast Cape Canaveralist Kesk-Aasiasse 7600 miili kaugusele tanki raskuse militaarkargo toimetamine 15 tundi, siis kavandatav militaartranspordi rakett suudaks missiooni teostada kõigest ühe tunniga.

Muski raketina taevasse tõusnud Space-X korporatsiooni sidemed USA sõjatööstusega on erakordselt tihedad ning pidevalt süvenevad. Teadaanne uue militaarkargo raketi väljatöötamisest järgnes Pentagoni ja Muski firma vahel sõlmitud lepingule uute tuumaseire satelliitide arendamiseks.

Muuhulgas on ilmnenud, et Muski skandaalne "Starlink" projekt, millega kavatsetakse lennutada orbiidile kuni 42 000 mikrosatelliiti (läbi ajaloo on kosmosesse saadetud 8900 satelliiti), teenib USA relvajõudude navigatsioonikindluse tagamise funktsiooni.