Kas Frexit terendab? Väidetavalt on Le Peni populaarsus salastatud küsitluste kohaselt arvatust tunduvalt suurem

Prantsusmaa Rahvusrinde juht ja presidendikandidaat Marine Le Pen. Foto: Anna Isakova, AP/Scanpix

Salastatud rahvaküsitluste kohaselt on Rahvusrinde presidendikandidaadi Marine Le Peni populaarsus tunduvalt kõrgem kui ametlikult näidatakse, vahendab The Daily Mail prantsuse meediakolumnisti väiteid.

Väidetavalt võib Le Peni toetus ulatuda üle 30 protsendi, sedastab vasakpoolses ajalehes Le Figaro avaldatud artiklis meediakolumnist Ivan Rioufol, kelle sõnul pärineb asjakohane statistika “varjatud küsitlustest”.

Enamiku avalikustatud arvamusküsitluste kohaselt on Le Penil küll teiste kandidaatide ees edumaa, aga mitte piisav, et osutuda võidukaks ka valimiste teises voorus. Rioufoli sõnul ei peegelda avalikustatud küsitlused aga reaalset olukorda adekvaatselt, vaid alahindavad Le Peni populaarsust.

Viimaste ametlike küsitluste kohaselt koguks Le Pen Prantsusmaa presidendivalimiste esimeses voorus 27% valijate toetuse, samal ajal kui tema lähimat rivaali Emmanuel Macroni toetaks 24% ja Francois Filloni 18% valijaist.

Samade küsitluste kohaselt alistaks aga Macron valimiste teises voorus Le Peni, kogudes 61% häältest Rahvusrinde kandidaadi 39% vastu. Nende küsitluste kohaselt jääks Le Pen teises voorus vastaskandidaatide koondumisel alla isegi Fillonile, kogudes vaid 45% valijate toetuse viimatinimetatu 55% vastu.

Ent küsimuseks jääb, kuivõrd täpsed ametlikud küsitlused on. Pidades silmas, et valdav enamik ametlikest küsitlustest eksis nii Brexiti kui ka USA presidendivalimiste osas, on põhjust arvata, et salastatud küsitlustest nähtuv võimalus, et Le Peni toetus on avalikkusele esitatust tunduvalt kõrgem, ei pruugi olla sugugi ebatõenäoline.

Prantsusmaa presidendivalimised toimuvad 23. aprillil ning neid jälgitakse Euroopas pingestatult, kuna Marine Le Pen on lubanud seista Prantsusmaa lahkumise eest Euroopa Liidust.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!