USA miljardär George Soros kohtub ELi ühes tükis hoidmiseks regulaarselt Euroopa Komisjoni esimese asepresidendi Frans Timmermansiga. Foto: Scanpix

Välisminister Péter Szijjártó sõnutsi pidas läinud esmaspäeval Brüsselis kõnelusi Ameerika miljardär George Soros, et saavutada Ungari ja ungarlaste karistamine "valede" valimistulemuste eest.

Mäletatavasti võitis 8. aprillil toimunud Ungari parlamendivalimised ülekaalukalt Viktor Orbáni erakond Fidesz, mis seisab seinana vastu Euroopa Komisjoni nn pagulaskvootidele ja avatud piiridele, mida taotlesid Sorose soositud kandidaadid.

Szijjártó kommenteeris ajakirjanikele ka Euroopa Parlamendi kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjonile (LIBE) esitatud süüdistava raporti projekti ning selgitas, et "ungari rahvast ei ole tarvis ungari rahva otsuste eest kaitsta."

Ta rõhutas, et ungarlased on teinud selge otsuse ning andnud teada, et nende maad tuleb kaitsta nii migratsiooni eest kui ka "rahvusvahelise poliitika eest, mis ei ürita migratsiooni peatada, vaid lükkab seda pidevalt tagant."

Üksnes Ungari valitsus on volitatud ungari rahvast esindama, ütles Szijjártó. Mis tähendab, et ungarlasi ei ole volitatud esindama ei LIBE, Soros, valitsusvälised organisatsioonid ega Euroopa Komisjoni esimene asepresident Frans Timmermans, kellega Soros regulaarselt kohtub, lisas minister.

Sorose ja Timmermansi kohtumisi kommenteerides märkis minister, et "nad mõlemad toetavad ülituliselt migratsiooni" ning on "Ungari valitsuse ja Ungari migratsioonipoliitika pühendunud vaenlased."

Ühtlasi juhtis Szijjártó tähelepanu sellele, et Euroopa Komisjoni teatel on üheks Sorose ja Timmermansi kõneluste eesmärgiks leida viis hoidmaks Euroopa Liitu koos.

"On huvitav, et Euroopa Komisjoni esimene asepresident vajab Euroopa ühtsuse asjus rahvusvahelise spekulandi nõu," ütles Szijjártó.

Välisminister rääkis reporteritele ka sellest, et Euroopa Parlamendis toimuvate debattide käigus on selgunud "Brüsseli ja ÜRO tahe tuua Euroopasse illegaalseid immigrante."

Plaanitud on võtta vastu resolutsioon, milles migratsiooni esitletakse kui inimõigust, rõhutades seejuures selle positiivseid mõjusid, lisas minister.

"See on aga ungarlaste huvide vastu… ega kujuta endast korrektset reaktsiooni väljakutsetele tööjõuturul," jätkas ta.

"Ungari lahendab demograafilised ja tööjõuturu väljakutsed ungari rahva ja ungari perede abiga," ütles Szijjártó. "Me tahame rohkem ungari lapsi ja rohkem ungari peresid, mitte rohkem migrante. Me armastame oma maad ega anna seda teistele üle."

Ta teatas: "Ükskõik kui palju kordi George Soros Brüsselis käib ja illegaalse migratsiooni küsimus päevakorda võetakse, ükskõik kui palju Sorosel Brüsselis liitlasi on – meie ei tagane!"

Szijjártó sõnutsi on asjad Euroopas pärast Ungari valimisi üldse "huvitavalt arenema hakanud."

Ta tõi välja neli peamist punkti:

  • Mõned inimesed Ungari valimiste tulemusi küsitavaks vaatamata tõsiasjale, et esimeseks ja teiseks tulnud erakondade vahe oli 1,7 miljonit häält.
  • Menetlus Euroopa Parlamendi kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjonis (LIBE) algatati juba neli päeva pärast valimisi.
  • Vaid nädal pärast valimisi sõitis Soros Brüsselisse Timmermansiga kohtuma.
  • Vaid päev pärast Sorose viibimist Brüsselis pidas Euroopa Parlament maha plenaaristungi ÜRO globaalse migratsioonikokkulepe asjus.

Julgeoleku nimel: Ungari viskas kinda ÜRO migratsioonileppele