Francisco Goya: Saturn neelamas oma poega; ca 1819–1823. Fragment. Foto: Wikipedia

Mõnda aega on ulutud ja hambaid kiristatud kalli elektri peale. Aga kujutage ette möirgamist, mis läheb lahti siis, kui saab üheselt selgeks, et valitsuse, arstide, teadlaste, riigiametnike, avalike suhete ajuväänajate – kogu rahvatervisetööstuse – ja meeletu karja igsuguste muude lontruste saamatuse, arguse, ebamoraalsuse, usupimeduse ning kurjuse kätte on surnud tuhandeid Eesti inimesi, kirjutab Karol Kallas.

Tegemist on eelkõige mõtteharjutusega!

Selgitus 1: käesolev arvamuslugu on mõtteharjutus. Kuigi kõik väited on kaetud teadusuuringutega, ei kuuluta autor, et kõik kirja pandu on lõplik tõde. Teadus on pidevas muutumises ja kui tulevad uued paremad teadmised, võivad koos sellega muutuda allakirjutanu seisukohad. Kuid üpris kindlalt võib väita, et käesoleva teksti näol on tegemist tänase parima teadusliku teadmisega.

Selgitus 2: Rahvatervisetööstus ja valitsus on koroovahüsteeriat külvates kasutanud kõikvõimalikke maailma kõige hullematelt režiimidelt üle võetud mõjutamistaktikaid, massiformatsiooni psühhoosi ja teinud koroovast elajaliku kultuse. Käesolev mõtteharjutus üritab natukene näidata, milline pilt avaneks siis kui ametliku koroovanarratiiviga mitte nõustujad mõõdaksid progressiuskliku poliitilise- ja teadusilma nomenklatuuri panikööridele sama mõõdupuuga tagasi.

Selgitus 3: koroovahulluse juured võivad peituda asjaolus, et mingitel progressiusklikel "universumi kuningatel", või tavalisel "liberaalsel konsensusel" on hirmsasti vaja ehitada HUId (Head Uut Ilma). Inimeste mõjutamiseks ja allutamiseks on üks parimaid vahendeid hirmutamine. Kliimapaanika külvamine ei tööta – maailmalõppu ei paista kusagilt ja inimesed on suurepärased kohanejad – ja HUI suure lähtestamise vankri ette rakendati järjekordne SARSi pandeemia.    

Kõiki esitatud küsimusi ja väiteid paluks mõtteharjutusi sooritades vaadelda läbi küsimuse "mis oleks, kui" prisma. Nagu päris teadusele kohane, on tegemist ainult ühe võimaliku väljavaatega ja kõik normaalsed inimesed loodavad, vähemalt natukene, et olukord pole tegelikult nii hull.

Ilja Repin: Burlakid Volgal, 1870-1873. Foto: Wikipedia

Nad soovivad teile häda ja viletsust

Alustame näidetest, mis päris kohe ära ei tapa: Kanada Simon Fraseri ülikooli majandusprofessor Douglas W. Allen kõrvutas oma uuringus erinevaid saadaolevaid andmeid ja leidis, et igasuguste kooroovasulgemiste kahju on võimalikust kasust 282 korda suurem. Ehk sulgemised ei teeni rahvatervise huve, vaid tegemist on eelkõige inimeste allutamiseks mõeldud mõjutamistaktikatega. Valitsused on seadnud endale eesmärgiks, et inimesed tunneksid ennast abituna ja ei segaks koroovahuntasid Suure Lähtestamise ning HUI ehitamise juures. 

Selline Albert D. Bidermani poolt analüüsitud ja kirjeldatud kommunistliku mõjutamistaktika kõrvalt vaatlemine on niivõrd-kuivõrd "lõbus", sest selles paljastub kogu progressiusulise ning ärkleva valitsuse tegelik kurjus. Mõistlikele inimestele valmistab alati natukene heameelt, kui neil on õigus. 

Kes pisutki viitsib meenutada, siis kogu koroovaaja ametlik narratiiv, "teadus" ja "eksperdid" on inimestele alati ning pea kõiges selle Hiina sõjalaborites valmis nikerdatud haiguse kohta valetanud. Seda üle maailma, aga see ei vabasta kohalikke sindrinahku vastutusest. 

Kõigepealt tahtsid need inimesed meid ära tappa sellega, et keelasid ära järgi proovitud, tõhusate, pea olematute kõrvaltoimete ja odavate ravimite ivermektiini ning hüdroksüklorokviini Covid-19 vastu kasutamise. 

Loetagu DARPA – mis on asutus, kus on välja mõeldud ohjeldamatult meie elu jäädavalt muutnud lahendusi – teadlase Robert Murphy ülevaadet selle kohta, kuidas Covid-19 Ameerika Ühendriikide rahaga Hiina sõjalaborites valmis nikerdati ning millised ravimid päriselt selle vastu aitavad.

Wuhani Viroloogiainstituut Foto: Scanpix

Murphy kirjelduse lühikokkuvõte on järgmine: Covid-19 on laboris valmistatud nahkhiirte vaktsiin, millega taheti teatud SARSi kollete nahkhiired ära vaktsineerida eesmärgiga, et seal ei areneks välja inimeste jaoks ohtlikke SARS viiruseid. Nahkhiirte juurest pani see vaktsiin – laboris võimendatud SARS-CoV-2 – plehku ja vaktsiinikatse katseloomadeks sai kogu inimkond. 

Murphy loetleb sealjuures üles tõhusad SARS-CoV-WIV ravimid, mille hulgas on ivermektiin, hüdroksüklorokviin ja interferoon. Kaks esimest on odavad, mille üks tablett maksab India tehastes mõne sendi; interferoon on kallis ravim, mille kuur võib maksta mitu tuhat eurot.

Allakirjutanu jaoks hakkasid punased tuled vilkuma siis kui avaldusid esimesed "ekspertide", "teadlaste" ja ametnike raevupursked ivermektiini teemal. On juba mõnda aega elatud ja põetud mõnda haigustki. Seni on arstidega olnud nii, et "see ravim, paistab, et teiega ei tööta, proovime mingit muud antibiootikumi". 

Millest järeldus ivermektiini kohta, seda enam et WHO kõrvalnähtude andmebaasis on 35 aasta jooksul manustatud miljardite dooside juurde märgitud 6166 kõrvalnähtu. Hüdroksüklorokviinil, mida on kasutatud alates 1947. aastast, on kõrvalnähte näidatud 33 465. Paratsetamoolil on neid näiteks 172 672.

Tänaseks on ilmselt korraldatud vähemalt kümneid teadusuuringuid, mis näitavad, et ivermektiin ja hüdroksüklorokviin on Covid-19 vastu tõhusad ravimid.

Foto: Hippopx

Surmad, millest paljud oleks olemata, kui…

Tänaseks on Eestis surnud koos Covid-19 üle 2100 inimese ja eelmisel aastal tabas Eestit lisaks 2724 liigsurma.

Jäägu mõtteharjutuste sooritamine lugejate südametunnistusele, et kui palju inimesi oleks neist ligi viiest tuhandest koos Covidiga- ja liigsurnust täna elus… Kui paljude inimeste tervis, elatis, kodud, pered ja nii edasi oleks alles, kui meie rahvatervisetööstus oleks lubanud Covidi raviks kasutada tõhusaid, odavaid ja ohutuid ravimeid? 

Allakirjutanu tuttavate ja kontaktide hulgas on täna kümneid inimesi, kes on selle "hobuste ussirohu" söömise peale mõne päevaga raskest koroovast üle saanud.

Oleks siis, et poliitikud ja rahvatervisetööstus oleksid jäänud rahule olukorraga, et normaalsetel, täie mõistuse juures olevatel inimestel ei lubata kasutada odavaid, ohutuid ning tõhusaid ravimeid, millega oleks päästetud vähemalt sadu, kui mitte tuhandeid elusid. Piirangutel ja sulgemistel on ilma haigusetagi kohutavad kõrvalmõjud, millest ivermektiini söömine, mida saab tarbida isegi Covid-19 ennetamiseks, oleks ühiskonda säästnud. Konservatiivne Ameerika Ühendriikide ühiskonnategelane Candace Owens nimetab sellist tõhusate ravimite keelamist otse "massimõrvaks".

Pieter Bruegel Vanem: Tähendamissõna pimedatest, 1568. Foto: Wikipedia

Nad tahavad, et te ära sureksite või invaliidiks jääksite

Aga ei! Selle asemel, et inimesed nende koroovaga rahule jätta, otsustasid Jüri Ratas, Tanel Kiik, Kaja Kallas, Irja Lutsar, Andres Merits, Arkadi Popov, Urmas Sule ja suur hulk teisi poliitikuid, teadlasi ning eksperte hakata inimesi mürgitama kahtlase sahkerdamise peale saadud kasutusloaga, hüperkiirusel välja arendatud ning alles katsetusjärgus oleva geeniseerumiga. 

Mäletate, kuidas vaktsiinid pidid olema kui mitte sada, siis vähemalt 97 protsenti tõhusad ja "ohutumad kui ibuprofeen". (Ibuprofeenil on Vigiaccessis 169 049 kõrvaltoimet.) Mis kõik oli, nagu tavaliselt, järjekordne ametliku koroovanarratiivi suur vale.

2021. aasta suveks, ligikaudu poole Covidi mRNA vaktsiinide aasta peale, oli selge, et vaktsiinid haigestumise eest ei kaitse ja nende mõju hakkab kuhtuma juba mõne kuuga. Mis veelgi hullem, need põhjustavad ADEt, ehk vaktsiini(de) tekitatud antikehadest tingitud viiruse võimendumist (antibody dependent enhancement).

Normaalsetele teadlastele on ADE fenomen tuntud aastakümneid ja see oht seoses uute, kiirkorras valmis sahkerdatud vaktsiinidega oli ka kõigile asjaosalistele teada. Millest kirjutab näiteks oma aruandes ka Murphy, kes leidis 2021. aasta augustis saadetud kirjas, et igasugune vaktsineerimine Covid-19 vastu tuleb hoobilt lõpetada.

Nii on teadusele samuti juba pikka aega teada, et lekkivad vaktsiinid võimendavad haiguseid. Kõigile päris-, oma ametisse täie vastutusega suhtuvatele, arstidele ja asjasse puutuvatele teadlastele pidi olema teada fakt, et vaktsineerimise mõistes on olemas kahte tüüpi nakkusidusid: stabiilsed haigused, nagu seda on rõuged ja lastehalvatus ning kiiresti arenevad haigused, nagu gripp ja SARS. Viimasesse perre kuulub ka Covid-19. Peale variola- ja poliovaktsiini inimesi need haigused enam ei ähvarda, gripi ja Covidi vaktsiin aitab hoopis kaasa haiguste uute tüvede tekkimisele.

Foto: Hippopx

Viimati viidatud teadusuuringus kirjutatakse:

Kas mõned vaktsiinid võivad olla palju tõvestamisvõimelisemate patogeenide tekkimise põhjuseks? Tavatarkus ütleb, et looduslik valik eemaldab väga surmavad haigusidud, kuna peremeesorganismi surm piirab olulisel määral ülekandumist. Vaktsiinid, mis hoiavad peremeesorganismi elus, kuid jätkuvalt annavad haigusetekitajatele võimaluse üle kanduda, teevad populatsioonis võimalikuks ülinakkuslike tüvede leviku.

Tere tulemast hea uus, mRNA supervaktsiinidega maailm!

Mida rohkem "täielikku vaktsineerimist" võimendatakse ("buustitakse"), seda suurem on oht mingi eriti ilge tüve tekkimiseks. Vaktsineeritud ja "täielikult" vaktsineeritud inimesed on SARS-CoV-WIVile (Murphy nimetus Covid-19 põhjustava viiruse kohta, mis osutab selle valmimisele Wuhani Viroloogiainstituudis) superjõusaal, kus see Hiina sõjalaborite nikerdis saab hullata.

Ehk, kes on lasknud ennast vaktsineerida, selle imuunsüsteem on saanud kahjustada ja väga peaks lootma, et mitte jäädavalt. Kuna vaktsiine on kasutatud ainult pisut üle aasta, siis nende tegelikku kahju imuunsüsteemile ei saa veel täpselt hinnata, kuid mitmed märgid osutavad, et kahjustused võivad olla, vähemalt täiskasvanud inimeste puhul, lõplikud. Et vaktsineeritud inimesed on nagu linnulihatööstuse kanad, kes Mareki haiguse tõttu sõltuvad kogu elu üha uutest ja uutest vaktsiinidest. Mis ometigi ei hoia ära, et aeg-ajalt pääseb valla mingi eriti kuri "Marek", mis võib platsi vaktsineeritud kanade seas täiesti puhtaks lüüa.

Vaktsineerimata inimeste pandeemiast on saamas (ainult?) vaktsineeritud inimeste pandeemia

Ilmselt mäletavad paljud inimesed veel ametlikku loosungit: "Tegemist on vaktsineerimata inimeste pandeemiaga". Nagu tavaliselt, on seegi totaalne vale.

Täna on haigestumiste suhe ümmarguselt 60/40 protsenti vaktsineerimata inimeste kahjuks. Surmade puhul on see vahe veel pisut suurem puhaste inimeste kahjuks. Samas vaadates üldiseid arenguid, siis kuskil kuu aja jooksul mõlemad numbrid suure tõenäosusega võrdsustuvad ja edaspidi hakkab haigus rändama ainult mööda vaktsineerituid.

Allakirjutanutel on tõsised küsimused, et kas koos funktsionaalse lugemisoskusega on poliitikud ja "eksperdid" kaotanud ka vaatamis- ning vaatlemisoskuse? Normaalse inimese jaoks näitab allolev Worldometersi statistikaleheküljelt pärit graafik selgelt: Covid-19sse haigestumine hakkas üha suurematesse kõrgustesse – hooajalistele haigustele kombeks oleva suvise vahega – ronima peale vaktsineerimiskampaania algust!

Eriti hulluks on haigestumine läinud viimastel kuudel, kus inimestesse süstitud lekkivad vaktsiinid on ära "väsinud". 

Tähele tasub panna, et haigestumise tõusulaines kehtestasid need oinad veel koroovapassi nõude (25.10.2021), ehk sundvaktsineerimise. Mille asemel oleks pidanud täie mõistuse juures olev otsustaja igasuguse vaktsineerimise ära lõpetama.

Foto: Scanpix

Nad vihkavad teie lapsi!

Laste ja noorte inimeste eludele ei kujuta koroova mitte mingisugust ohtu! Vaktsineerimine ei aita haigestumist vältida ja nõrgestab hoopis (laste) immuunsüsteemi, ehk ühel või teisel viisil puutuvad kõik inimesed kunagi kokku mõne koroova nakkusvektoriga. Poliitikutest ja rahvatervisetööstuse poolt on eriti jõhker, et need on läinud meie laste kallale ning on otsustanud meie järeltulevad põlved ilma vanemate luba küsimata kampaania korras ära vaktsineerida.

Kui usutakse, et A+B=C, siis C+B=A

Vaktsiinikahjude ja surmade mahavaikimise juures on mõtlevate inimeste jaoks, kes suudavad veel teha elementaarseid loogilisi tehteid, õhus üks väga suur küsimus: kui kõik koos Covidiga surmad on Covidi surmad, siis miks ei ole kõik Covid-19 vaktsiinidega surmad vaktsiinisurmad? Eriti kui need juhtuvad lühikest aega peale vaktsineerimist. Kui A+B=C, siis miks C+B≠A? Kui palju on "ootamatult" surnud noori sportlasi? Kui palju Eesti tuntud inimesi? Kui paljud teist on viimasel aastal "arusaamatutel põhjustel", või "kuuma suve ja kliimamuutuste" tõttu kaotanud oma ema, isa, õe, venna, lapse, parima sõbra?

Kui paljudel naisterahvastel on vaktsiin "päevad" sassi ajanud ja kui paljudel rasedus katkenud?

Ja nii edasi!

Korrates: Covid-19 vaktsiinid on alles katsetusjärgus ja otsi tegelike mõjude kohta saab alles hakata kokku tõmbama kuskil 2025. aastal. Kuna suuremas osas on tegemist mRNA vaktsiinidega, mida pole enne seda Hiina nikerdist mitte kunagi ühegi teise haiguse vastu tööle saadud, siis lõplikud mõjud võivad hakata ilmnema alles järeltulevates põlvedes. 

Foto: Hippopx

Progressiusk on tappev ajuhaigus

On arusaadav, et inimesed ei kipu väga kergesti uskuma, et nende endi poolt ametisse valitud poliitikud ja arstid, teadlased ning kogu rahvatervisetööstuse süsteem tahavad neid ära tappa. Keeruline on uskuda, et pea-, sotsiaal- ja tervise ning tööministrid võivad olla nii saamatud või rumalad, et nende otsused tapavad teid ära.

Aga sellel kõigel võib olla Occami habemenoa moodi lihtne seletus. Inimesed on "religioossed loomad" ja kui neil pole Jumalat, siis see tühi koht täidetakse mingite "ülimate olendite" ning pseudoteadusega. Tänased Keskerakonna ja Reformierakonna koroovahunta poliitikud, pea kõik arstid, teadlased, eksperdid ja ajuväänajad – ilma progressiusuta nomenklatuuri sekka ei pääse – on progressistid. Nagu selgitab maailmakuulus Kanada evolutsioonipsühholoog Gad Saad, on progressiusu teesid meeleparasiidid ja ärklev progressiusk raskekujuline ajuhaigus.

Progressiusu kaks kõige suuremat probleemi on selles, et see ei püüagi saada maailmast aru, vaid tahab teha maailma iga hinnaga selliseks, nagu see mõne progressiusu ideoloogi usudogmade meelehämus välja mõeldud "ideaalse maailma" kohaselt olema peab. Progressiusuga käib kaasas kohustus ehitada Head Uut Ilma – uut normaalsust – kõikjal ja igas vallas, kus vähegi võimalik. Enam-vähem nagu see on juhtunud Iraagis, Afganistanis ja Liibüas. Progressiusklik usub, et paljasjalgne Afganistani karjus on tabula rasa, kellesse on võimalik süstida õige ideoloogiline programm ja HUI puhkeb kohe õitsele. 

Majandusteadlane William Anderson lahkab ühe maailma koroovakultuse kõige kõvema häälega ideoloogi Anthony Fauci ja selle kambajõmmide-bürokraatide maailmanägemust. mRNA vaktsiinid vaktsiinid on Fauci jaoks püha graal, ja tõsiasi, et neist on ainult kahju, pole oluline.

Anderson kirjutab Fauci kohta:

Kolmas ja ilmselt kõige olulisem punkt on mõista, et rahvatervis on tegelikult poliitiline tervis. Teisiti sõnastades, siis ambitsioonikad ametnikud, nagu seda on Fauci, saavad aru, et pole vaja rassida meditsiiniuuringute ja retsenseerimiste vaiksetes kaevikutes. Tänasel meediaajastul on kuulsaks saamiseks vaja välja kaevata üks kriis teise järel, teha neist suur uudis, mille seljas ratsutades saab teha endast pandeemia areenil asendamatu tegelane; selline, kelle "ekspertiisi" ees nii poliitikud kui ajakirjanikud kummardavad; kes räägib kogu aeg teadusest, samas seda ise kogu aeg eirates. Niipea kui järjekordne kriis on valguse kätte taritud, järgneb sellele tohutu hulk maksumaksja raha.

… 

Fauci lähenemist võib võrrelda Hollywoodi filmi "Loomamaja" (Animal House) stseeniga, kus orkester üritab marssida – ebaõnnestult – läbi kõrvaltänava lõpus asuva telliskivimüüri.

Progressiusu hulluse tuumaks on pseudoteadus! "Pseudo" selle pärast, et päris teadus ei võta mitte kunagi absoluutseid seisukohti. Pole midagi väärteaduslikumat kui loosung "usun teadusesse!". Et inimesed massiliselt sellise loosungi endale külge kleepisid näitab ainult seda, kui hästi mingil jõugul massiformatsiooni psühhoosi külvamine välja tuli ja milline "lambakari" on paraku suurem osa inimestest. Fauci kuulutas oma pöörasuses populaarses telesaates "Face the Nation", et kõik, kes teda kritiseerivad, kritiseerivad tegelikult mitte teda, vaid "teadust" ja "mina esindan teadust".

(Alates 4:50)

Samasugused "ülima olendi" prohvetid tahavad olla Kaja Kallas, Tanel Kiik, Terviseameti, ekspert- ja teadlaskonna jupi- (või augu-) jumalad ning kõik ülejäänud koroovatüranniasse puutuvad isikud.

Siinkohal tuletaks meelde, et isegi ilmaliku maailmanägemuse üks nurgakivisid, evolutsiooniteooria, logiseb igast otsast ja tegemist pole "evolutsioonifakti", vaid ainult teooriaga. 

Nii nagu meie tippoliitikud tahavad olla jubedalt Jacinda Arderni, või Justin Trudeau moodi, on meie koroovahunta kogu pandeemia aja jooksul rääkinud järele pea täpselt sama juttu, mida Fauci ees.

Seda kummalisem on tänane olukord, et kui siiani on meie poliitikud, ametnikud, eksperdid ja teadlased määginud üks-ühele kaasa, mida Fauci ja osaliselt Maailma Terviseorganisatsioon ees maha mökitavad, siis viimastel nädalatel, ajal kui muu maailm lõpetab piiranguid, on see jõuk äkki hakanud "oma peaga" mõtlema. Eesti on äkki nii eriline paik, kus muu maailma reeglid enam ei kehti ning iga üksikut inimesi vabastavat sammu peab koroovahunta nädalate kaupa arutama. Meeldetuletuseks – inimesi tapavad juba ainult piirangud ise!

Siin me täna oleme. Piirangutest ja vaktsiinidest on olnud ainult kahju, sadade tuhandete inimeste elu on pööratud pea peale, olukord haigusega läheb – vähemalt seni – ainult hullemaks, ja kõik see progressiusklike jõuk, kes selle häda ning viletsuse meile on kaela tõmmanud, panevad tuima. Nad on näinud tublisti vaeva, et meid ära tappa ja kui see pole õnnestunud, siis on ilmselt kõigist vaktsineeritud inimestest tehtud eluks ajaks puurikanade moodi vaktsiinisõltlased.

Kui kallis elekter ajab kurjaks, siis mida peab tegema inimene, kelle lähisugulane on surnud odava ja tõhusa ravi ära keelamise tõttu Covidisse, või lahkunud elust mõttetu vaktsiini tagajärjel? Kui sellisest teadmisest saab ühel hetkel kindel fakt? Eestlased on harjunud igasugu sigadusi taluma ja loodetavasti kedagi posti otsa tõmbama ei hakata, aga näiteks Ameerika Ühendriikides võib minna konkreetselt suuremaks paugutamiseks.

Jean-Leon Gerome: Pöidlad alla, 1872 Foto: Wikipedia

Seda enam, et need arstid ja rahvatervisetööstuse bürokraadid ilmselt teavad juba ammu, et ivermektiin aitab ja vaktsiinid ei aita ning teevad olukorra ainult hullemaks, kuid ometigi oma progressiusu pärast lastakse inimestel lihtsalt ära surra. Või tehakse seda hirmust "hirmsa koroova" ässnarratiiviga (master narrative) vastuollu minemise ning nomenklatuuri hulgast väljaheitmise ees. 

Aga inimesed surevad ja süüdi on selles terviseametnikud (Terviseamet), poliitikud, asjasse puutuvad teadlased ja need samad arstid, kes saavad inimeste vaktsineerimise eest raha.

Kahju, aga selle valu leevendamise käigus, kunagi lähiajal, kui eelpool kirjeldatud seisukohtadest saab ässnarratiiv, saab ühiskond korralikult raputada. Meditsiinisüsteem ja poliitika põhinevad usaldusel ning mõlemad on meid alatult alt vedanud. Me oleme üksi silmitsi hea uue ilma uue normaalsusega. Valige elu!   

Käsi südamel: keegi ei tunne kellegi surma üle kahjurõõmu. Ma tõesti loodan, et Covid-19 pandeemia näol ei ole tegemist vandenõuga;  ma tõesti loodan, et kohutava majanduskaose põhjustanud sulgemistest ja piirangutest saab meie kallis riik kuidagi üle; et kaugõppel olnud laste haridus pole saanud jäädavalt kannatada; et ametlik teadus ja rahvatervis pole alatiseks katki; et hoolimata Vigiaccessi andmebaasi märgitud 3 258 829 kõrvalnähust ei põhjusta Covid-19 vaktsiinid püsivaid tervisekahjustusi ja nende mõjud aja jooksul hääbuvad; et Covid-19 vaktsiinid ei kahjusta inimeste loomulikku immuunsust; et Covid-19 vaktsiinid ei põhjusta "päevade häireid" ega raseduse katkemist; ma tõesti loodan, et meie ühiskond saab koroovahullusest terveks ja õiglus ning õigus seatakse taas jalule; et poliitilise propaganda asemel hakkavad teadlased taas tegema päris teadust ja meie riigi eesotsas olev ebamoraalne jõuk ei vii Eestit päris põhja.