Jeruusalemma pühad paigad: keskel juutidele püha Nutumüür, taamal moslemite käes olev endine templimägi, kust paistavad islami pühapaikade Kaljumošee kuldne ja Al-Aqsa mošee hall kuppel. Foto: Bigstockphoto.com

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kristlaste ühendus kutsub Eesti välisministrit üles toetama Ameerika Ühendriikide Jeruusalemma deklaratsiooni, mis kinnitab juutide ajaloolist õigust sellele linnale.

“Meil ega kellelgi teisel ei ole õigust jagada seda, mis meile ei kuulu. Pole mõistlik ühineda ühe väikerahva vastu suunatud käratsejatega. Igal riigil on õigus ise määratleda oma riigi kord, piir ja pealinn. Jeruusalemm on olnud juutide jagamatu pärand ja lahutamatu kristlusest. Samas islami hälliks on Meka,” öeldakse EKRE kristlaste ühenduse avalduses, millele on alla kirjutanud Tarmo Hints, Eda Rüütel, Lydia Hõbesalu, Leho Lamus ja Kaja Tarto.

EKRE aseesimees Martin Helme aga tõi Facebookis välja neli põhjust, miks Eesti käitus ÜRO peaassambleel toimunud hääletusel valesti. Helme sõnul mindi tülli USAga, valiti vale pool Euroopas, anti toetus Euroopa vaenlastele ja anti moraalne löök ainsale demokraatlikule Lähis-Ida riigile.

Vasakpoolne ja venemeelne valitsus kahjustab jälle Eesti huve, seekord ÜRO-s Jeruusalemma küsimuses valesti hääletades….

Posted by Martin Helme on Reede, 22. detsember 2017

Jeruusalemma küsimus ÜROs: Eesti oli “ühtne Euroopaga”, aga mitte Ida-Euroopaga