Foto: Bigstockphoto

BBC analüüsi kohaselt vajavad paljud lapsed Inglismaal kõne- ja keeleteraapiat, kõneprobleem on alates eelmisest aastast tuntavalt kasvanud. 

BBC Shared Data Unit'i analüüsi kohaselt on lockdown´id ja maskikohustus jätnud väga tuntava jälje laste sotsiaalsetele oskustele, kõneoskusele ja keelekasutusele, vahendab Breitbart. "See on äärmiselt murettekitav," sõnas kõne- ja keeleterapeutide kuningliku kolledži juht Kamini Gadhok. "Meie inimesed räägivad meile, kuidas nad märkavad nende juurde suunatud laste arvu väga suurt kasvu," ja tõdeb, et sellise suure arvu lastega on keeruline toime tulla ning ühel hetkel ei pruugi terapeutide poolt antav teenus enam kvaliteetseks jääda. 

Olukord on koguni nii halb, et paljud lapsed polnud juulis esimesse klassi minnes võimelised on nime ütlema. 

Koroonapiirangud (sotsiaalse suhtlemise puudumine, suu varjamine maskiga jne) on mõjunud halvasti ka teiste Euroopa riikide lastele. Nii on Iirimaal täheldatud, et koroonapiirangute ajal sündinud beebidel on kehvem kõne- ja väljendusoskus võrreldes enne koroonapiiranguid sündinud lastega. Samuti on näha, et koroonapiirangute ajal sündinud väikelastel on senisest keerulisem saada kontakti väljaspool pere olevate inimestega. 

Huvitava tõigana märkasid uurijad, et koroonapiirangute-beebid roomavad paremini, mis on põhjustatud sellest, et nad veetsid vähem aega vankrites ja autodes. 

Samas on põhjustasid koroonapiirangud olukorra, kus beebisid ümbritsevas olustikus oli vähem uusi huvipakkuvaid objekte, mille najal laps sai õppida.

Toimetas René Allik