Šveitsi jurist Philipp Kruse 21. novembril Nordic Hotel Forumis toimunud World Council for Health Eesti poolt korraldatud pressikonverentsil“Millised on WHO lepingute ohud Eestile?”. Foto: Markus Järvi

Teisipäeval 21. novembril toimus Nordic Hotel Forumis organisatsiooni World Council for Health Eesti poolt korraldatud pressikonverents "Millised on WHO lepingute ohud Eestile?". Esinejate poolt kõlasid kaalukad argumendid WHO lepingutes peituvate diktatuuriliste ohtude osas, mis peaksid olema laiemalt ühiskonnas teadvustatud ja riikide poolt otsustavalt tagasi lükatud. Lisatud on kolme ettekande videod eestikeelse tõlkega.

Pressikonverentsil esinesid inimõigustele spetsialiseerunud Šveitsi jurist Philipp Kruse, USA sisearst, bioloogilise sõja epidemioloog ja siberi katku ekspert dr Meryl Nass, Ühendkuningriigi parlamendisaadik Andrew Bridgen ja EKRE riigikogu fraktsiooni liige Anti Poolamets.

Esimeseks sai sõna Anti Poolamets, kes toonitas, et see organisatsioon, kes tahab meile oma reegleid laiendada, pole usaldusväärne. Parlamendi liige meenutas seagripi kaasust, mille puhus lõkkele WHO, ent mille isegi toonane peavooluajakirjandus ja Euroopa Liidu juhtkond tunnistas vältspandeemiaks ja huvide konfliktiks. Poolamets märkis, et Rootsis on tänaseks 440 ametlikult tunnistatud seagripi vaktsiini tüsistust ning hüvitusteks on välja makstud üle 100 milj Rootsi krooni. Poolamets meenutas ka Pfizeri USA poolt saadud hiigeltrahvi.

EKRE riigikogu fraktdsiooni liige Anti Poolamets 21. novembril Nordic Hotel Forumis toimunud World Council for Health Eesti poolt korraldatud pressikonverentsil"Millised on WHO lepingute ohud Eestile?". Foto: Markus Järvi

"Keda me usaldame? Viimase panedeemia juhtum peaks meid tegema eriti ettevaatlikuks," tunnistas Poolamets.

"Me hoiame asjal pilgu peal. See saab raske olema, kuid avalikkuse abiga saame tõsta teadlikkust," leidis Poolamets lõpetuseks.

Philipp Kruse esines ettekandega "Uus WHO režiim: miks on see ohtlik". Kruse nentis alustuseks, et Eesti parlament tegi EKRE fraktsiooni näol teemast huvitatute rahvusparlamentide senise rekordi. Kruse toonitas, et WHO mõju meie õigussüsteemile oli juba väga suur, kuid terviseeskirjade muudatused oleks otsene oht meie ja teiste riikide põhiseadustele, kuigi WHO president on väitnud vastupidist.

Šveitsi jurist Philipp Kruse 21. novembril Nordic Hotel Forumis toimunud World Council for Health Eesti poolt korraldatud pressikonverentsil"Millised on WHO lepingute ohud Eestile?". Foto: Markus Järvi

Kruse märkis oma ettekandes korduvalt, et WHO soovib rohkem võimu, kui meie valitsustel on neile voli anda.

Šveitsi jurist tõi näite, kuidas isiklikus suhtes oma arstiga oleks WHO poolt plaanitud totalitaristlik orjaleping otseselt seadusevastane:

"Et näitlikustada olukorda, asetame selle isiklikule pinnale. Kujutage ette, et teie arst paneb teile ette "tervisekaitselepingu" kogu teie eluajaks: kogu teie ülejäänud elu ütlen ma teile, millal te olete haige. Ja ma ütlen ka seda, mida te peate tegema, kui te haige olete – te peate manustama preparaate, mille minu koleeegid on välja arendanud. Te võite neid usaldada. Oluline element on see, et te teete alati seda, mida mina ütlen, kuna mulle ei meeldi eriarvamused. Kui minu preparaadid teile ei mõju, pole ma selle eest kunagi vastutav, sest oluline on säilitada usaldus minu ja teie ning ka minu kolleegide vahel. Muuseas, te maksate kinni nii oma oma ravi kui ka preparaatide kõrvalmõjud. Ma võin tulevikus proovida ka uusi preparaate, ent teie peate lepingule alla kirjutama praegu."

Dr Meryl Nass rääkis oma ettekande alguses, kuidas valdav osa WHO rahastusest tuleb suurtelt eradoonoritelt, nagu miljardär Bill Gates'ilt. See on raha, millel on küljes konkreetne sihtotstarve ja tegevusplaan. Dr Nass rääkis ka WHO One Health tervisekontseptsioonist ning WHO ja ÜRO poolt plaanitavatest totalitaarsetest meetmetest sellega seoses.

Dr Meryl Nass 21. novembril Nordic Hotel Forumis toimunud World Council for Health Eesti poolt korraldatud pressikonverentsil"Millised on WHO lepingute ohud Eestile?". Foto: Markus Järvi