Saksa siseminister Horst Seehofer (seljaga) istumas kolmapäevasel kabineti koosolekul otse Angela Merkeli vastas. Foto: Scanpix

Angela Merkelil oli eile terav konflikt oma valitsuse siseministriga, mis võib seada küsimärgi alla kantsleri poliitilise tuleviku.

Kuna Horst Seehofer astus selgesõnaliselt vastu Merkeli liberaalsele pagulaspoliitikale, jäeti eile ära teemaga seonduv parlamendi istung, kirjutab The Local – et anda Merkeli ja Seehoferi erakondadele (vastavalt CDU ja selle Baieri "sõsar" CSU) aega strateegiaid arutada.

Seehofer on nõudnud Saksa piiripolitseile õigust saata tagasi kõik isikudokumentideta varjupaigataotlejad ning samuti need, kes juba mujal Euroopa Liidus registreeritud on.

Merkel on selle vastu, kuna kardab, et Euroopa Liidus võetakse seda kui sakslaste otsust minna oma teed.

Seetõttu on kantsler soovinud oodata ära 28.–29. juunil toimuva Euroopa Liidu tippkohtumise ehk Ülemkogu, et asi Euroopa tasemel läbi rääkida.

CSU on aga kaljukindlal seisukohal, et Saksamaa "ei saa oodata järjekordset Euroopa Liidu tippkohtumist" ning Baieri peaminister Markus Söder teatas, et "me peame mõtlema kohalike elanike peale, mitte ainult ülejäänud Euroopa peale."

Saksamaa suurim ajaleht Bild kirjutas olukorra kohta, et "kui kokkulepet ei leita, tuleb Angela Merkeli osas viia läbi usaldushääletus ning iga rahvaesindaja peab otsustama… [kas] jätkata Merkeli teel või seista silmitsi seiklusega – uute valimistega."

Baieri hakkab ise illegaale välja lennutama